Програма

Народен Събор Пловдив 2019

СЪБОТА – 11 май 2019г.

10:00 – Училище за народни инструменти – уроци по гайда, кавал, тъпан и гъдулка

10:00 – Изложба на старинни оръжия от комитет „ТРАДИЦИЯ“

12:00 – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕСцена 1

12:30 – Академичен фолклорен ансамбъл към АМТИИ – гр. Пловдив – Сцена 1

14:30 – Уроци по народни танци с Борислав Герговски – Клуб по народни танци „ЧАНОВЕ“ Сцена 2

18:00 – 22:00 – Хорца за майстори /хоротека/ с DJ Цецо Йошев – пред Сцена 2

18:30 – Гайдарски състав „ГОЛЕМИТЕ ГАЙДИ“ с ръководител Стефан Янев – Сцена 1

19:00 – Академичен фолклорен оркестър към АМТИИСцена 3

19:30 – НИКОЛАЙ СЛАВЕЕВ и бендСцена 1

СЦЕНА 1

 

10:30 – ДТС „Тракийче“, Виктор Гаров и Малин Джамбов към НЧ „Светлина“ – с. Цалапица

11:00 – МТС „Копсис“ и ЖФГ “Незабравка“ – гр. Сопот

11:20 – ТК „Карамфилчето“ – гр. Ивайловград

11:30 – НЧ „Гого Марвов“ – гр. Пловдив

12:00 – Официално откриване

12:30 – ФА към АМТИИ – гр. Пловдив

13:30 – Рожден ден на ФК „Чанове“

14:30 – ФА „Елика“ – гр. Пловдив

15:00 – ФА „Детелина“ към СУ „Софроний Врачански” – гр. Пловдив

15:45 – ДТС „Маджери“ и ПСИФ – с. Бегунци

16:15 – ПГ „Гълъбовски гласове“– с. Гълъбово

16:30 – ТФ „Доспат“ – гр. Доспат

16:45 – ДЮФТА „Боринче“ – с. Борино

17:00 – Ансамбъл „Седенчица“ – гр. Пловдив

17:15 – ТК „Калина“ – с. Белащица

17:30 – ТК „Чародейци“ – гр. Пловдив

17:50 – СТС „Пълдин“ – УХТ – гр. Пловдив

18:10 – ФТК „Шарената гайда“ – гр. Пловдив

18:30 – ГС „ГОЛЕМИТЕ ГАЙДИ“ – гр. Асеновград

19:30 – НИКОЛАЙ СЛАВЕЕВ и бенд

СЦЕНА 2

 

11:00 – ПГ „Вяра, Надежда и Любов“ – гр. Пловдив

11:20 – ПГ „Веселие“ – гр. Раковски

11:50 – ТФ „Микс“ – с. Зелениково

12:40 – ПГ „Средногорка“ – гр. Брезово

12:50 – ПФГ „Настроение“ – с. Борец

13:00 – Курс за овладяване на български хора –

гр. Севлиево

13:10 – СК „Самодива“ – гр. Пловдив

13:25 – Курс за овладяване на български хора –

гр. Севлиево

13:35 – СК „Самодива“ – гр. Пловдив

13:40 – ПГ „Млади сърца“ – с. Соколица

14:00 – ЖБХ към НЧ „Пробуда“ – с. Калековец

14:15 – ДЮТС “Тракийци“ – с. Калековец

14:30 – УРОЦИ ПО НАРОДНИ ТАНЦИ

15:30 – Музикална пауза

16:30 – ТК „Антерия“ – гр. Пловдив

16:40 – ПГ „Проломски рози“ – с. Пролом

17:00 – ДТС „Хорце“ – с. Катуница

17:15 – МТС „Веселие“ – с. Катуница

18:00 – ХОРЦА ЗА МАЙСТОРИ с DJ Цецо Йошев

 

СЦЕНА 3

 

11:00 – ЖФГ „Здравец“ – с. Войводиново

11:10 – ПГ „Вяра“ – с. Караджово

11:20 – ЖПГ „Чая“ – с. Катуница

11:30 – ЖНХ „Родна песен“ – гр. Пловдив

11:40 – МФ „Приятели“ – гр. Пловдив

12:30 – ПГ „Пъстра китка“ – с.Поповица

12:40 – Пенка Жилова – с.Брестник

12:45 – ПГ към НЧ „Саморазвитие 1924“ – с. Брестник

13:00 – ГАФ към НЧ „Христо Ботев“ – с. Манастир

13:10 – ТС „Луди Млади“ – с. Неделево

13:20 – ТФ „Манастир“ – с. Манастир

13:30 – Музикална пауза

14:40 – ФГ „Тракийски напеви“ – с. Селци

15:00 – ЖПГ „Пъстра китка“ – с. Ягодово

15:15 – МПГ „Дуванджийски соколи“ и ЖПГ„Детелини“ – с. Чалъкови

16:00 – Оркестър „Народен събор Пловдив“

17:00 – Стоян Маринов – гайда и Драгомир Сиваков

17:30 – Трио „Родопски“ – гр. Пловдив

19:00 – ФОЛКЛОРЕН ОРКЕСТЪР към АМТИИ –

гр. Пловдив

 

НЕДЕЛЯ – 12 май 2019г.

10:00 – Училище за народни инструменти – уроци по гайда, кавал, тъпан и гъдулка

10:00 – Изложба на старинни оръжия от комитет „ТРАДИЦИЯ“

10:30 – КУКЕРСКА ГРУПА – с. Горни Домлян – Сцена 1

16:30 – Уроци по народни танци с Борислав Герговски – Клуб по народни танци „ЧАНОВЕ“ Сцена 2

17:30 – Ансамбъл „ТРАКИЯ“Сцена 1

18:00 – 22:00 – Хорца за майстори /хоротека/ с DJ Цецо Йошев – пред Сцена 2

19:00 – Гайдарски състав „ГОЛЕМИТЕ ГАЙДИ“ с ръководител Стефан Янев – Сцена 3

СЦЕНА 1

 

10:30 – Кукерска група и ГАФ към НЧ „Христо Ботев“ – с. Горни Домлян

10:50 – Самодеен състав „Китка“ – с. Граф Игнатиево

11:15 – ТЦ „Хебър“ – гр. Пловдив

11:40 – ТК „Мила“ – гр. Пловдив

12:00 – ДШНТ „Етноритъм“ – гр. Пловдив

12:30 – ЦПЛР „Васил Левски“ – гр. Асеновград

13:00 – „ПостАрт“ – гр. Пловдив

13:15 – КБНТ „Тракийци“ – гр. Стара Загора

13:30 – Музикална пауза

14:30 – ПФА „Слав Бойкин“ – гр. Раковски

15:10 – ДТС „Гайтанче“, ДТС „Хоп-троп“ и

МТС „Тракийка“ – с. Поповица

15:40 – СТС „Пълдин“ – УХТ – гр. Пловдив

16:00 – ФТА „Дилянка“ – гр. Пловдив

16:50 – ФА „Тракийска младост“ към

СУ „Любен Каравелов” – гр. Пловдив

17:30 – Ансамбъл „ТРАКИЯ“ – гр. Пловдив

19:00 – ВИЕВСКА ФОЛК ГРУПА с ръководител Емил Узунски

СЦЕНА 2

 

11:00 – ЖПГ „Родопски звън“ и  ДТГ „Устинци“ –

с. Устина

11:20 – ТС „Тракийски огън“ – с. Любен

11:30 – МПГ „Дикани“ и  ПГ „Дикани“ – с. Царацово

12:00 – ФТС „Веселие“ – гр. Пловдив

12:10 – ПГ „Вечен плам“ – с. Златитрап

12:30 – ЖПГ „Детелина“,  ДТС „Тракийче“ и

МТГ „Тракийци“ – с. Трилистник

13:00 – ТК „Тракийска магия“ – с. Златитрап

13:20 – ПГ „Ведрина“ – с. Ведраре

13:30 – ТГ „Жар“ – с. Ведраре

13:50 – ДТШ „Троп-Троп“ – гр. Пловдив

14:00 – ШНТ „Луди Млади“ – гр. Пловдив

14:30 – Музикална пауза

15:30 – ФТС и ЖПГ към НЧ „Изгрев“ – с. Рогош

15:50 – Сдружение „Фолклорен свят Седенчица“ –

гр. Пловдив

16:30 – УРОЦИ ПО НАРОДНИ ТАНЦИ

18:00 – ХОРЦА ЗА МАЙСТОРИ с DJ Цецо Йошев

СЦЕНА 3

 

11:00 – ПГ „Настроение“ – с. Куртово

11:20 – КАОФ към  НЧ „Светлина“ – с. Труд

11:30 – Йорданка Мишева – с. Мало Конаре

11:40 – ПК към  НЧ „Никола Вапцаров“ – с. Тополово

12:00 – ЖПГ „От извора“,  МТС „Мераклии“ и

ДТС „Мераклийче“ – с. Крислово

12:20 – МШ „Станимака“ – гр. Асеновград

13:00 – ДТС “Пловдивъ“ – гр. Пловдив

13:10 – ЖПФГ към НЧ „Димитър Полянов“ –

с. Кадиево

13:20 – Хор „Тракийски ритми“ – гр. Пловдив

13:30 – Музикална пауза

14:30 – МПГ „Веселяци“ и  ЖПГ „Каравеловски славеи“ – с. Каравелово

15:00 – Дует „Настроение“ – гр. Пловдив

15:20 – ФФ ,,Родопска песен“ – гр. Пловдив

15:30 – Денис Махуров

16:00 – Добромир Йозов – гъдулка

16:10 – Стоян Маринов – гайда и Веселина Йозова

17:30 – МФГ И ЖТС – с. Варвара

18:00 – Денис Махуров

19:00 – Гайдарски състав „ГОЛЕМИТЕ ГАЙДИ“ –

гр. Асеновград

Народен Събор Пловдив 2018